Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce!
Podróże

Nieubłaganie zbliża się okres przedświąteczny, a wraz z nim rozpoczynają się jarmarki bożonarodzeniowe w całej Polsce. Które z wydarzeń warto odwiedzić w tym roku? 

Wrocław

Zdecydowanie największy i najbardziej popularny jarmark świąteczny w naszym kraju. W tym roku wrocławski jarmark organizowany jest po raz 13 i rozpoczyna się już 18 listopada. Jak zapowiadają władze miasta, wydarzenie potrwa do końca roku. Na 2 grudnia zaplanowane jest oficjalne rozświetlenie choinki miejskiej oraz przygotowanych iluminacji świetlnych na rynku i ulicach Wrocławia.

Dla odwiedzających jarmark przygotowano wiele atrakcji, a wśród nich karuzele, świąteczny wiatrak, Kraina Krasnali i Reniferów, warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych oraz strefę przemysłową. Nie zabraknie także grzanego wina oraz świątecznych przysmaków z całego świata, takich jak podpłomyki flammkuchen, sery z Holandii i Włoch, węgierskie salami, turecka baklava czy pochodzące z Hiszpanii churros. Wejście na wrocławski jarmark świąteczny jest bezpłatne.

Poznań

Liczne atrakcje w tym roku przygotowano także dla mieszkańców Poznania. Wydarzenie organizowane w ramach Poznańskiego Betlejem znacznie rozrosło się od swojej pierwszej edycji i w tym roku będzie odbywać się w aż czterech lokalizacjach na terenie całego miasta. Ze względu na trwający od kilku miesięcy remont Starego Rynku główną część jarmarku przeniesiono na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dodatkowo stoiska wystawców jarmarku świątecznego pojawią się na Placu Kolegiackim, Rynku Łazarskim oraz Placu Wolności. Poznański Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się hucznie w sobotę 19 listopada koncertem Natalii Kukulskiej i potrwa do 23 grudnia. Mniejsze lokalizacje będą dostępne dla zwiedzających w nieco krótszych terminach, natomiast stoiska na Placu Wolności będą czynne do 27 grudnia. Wśród tegorocznych atrakcji organizatorzy zapewnili gorące napoje, świąteczne przysmaki z całej Polski, stoiska z lokalnymi wyrobami rzemieślniczymi, lodowisko, młyńskie koło, domek Świętego Mikołaja, karuzelę wenecką, największą w mieście choinkę oraz liczne występy artystyczne.

Gdańsk

Ostatnim jarmarkiem świątecznym, który miłośnicy Bożego Narodzenia powinni odwiedzić, jest gdański Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizowane w malowniczym Gdańsku wydarzenie zostało jako jedyne w Polsce nominowane do nagrody „European Best Christmas Market 2020” i zajęło w nim wysokie trzecie miejsce. Główna część jarmarku umieszczona zostanie na Targu Węglowym, jednak jego powierzchnia rozciągać się będzie aż do Dziedzińca Forum Gdańsk.

Tereny jarmarku zostały podzielone na kilka stref tematycznych, w tym Mikołajowy Zakątek, Łosiowy Zakątek, Radosny Zakątek oraz Artystyczny Zakątek. Uroczyste otwarcie tegorocznego jarmarku zaplanowano na 18 listopada, a cały kompleks wystaw i stoisk ma być dostępny dla gości aż do 23 grudnia. Wydarzeniu będzie towarzyszyć także akcja charytatywna #dajsercenaświęta.

Zdj. główne: cmophoto.net/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*