Akcesoria, które powinien posiadać każdy podróżnik!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria, które powinien posiadać każdy podróżnik!
Podróże

Dodatkowe wyposażenie podczas podróży może znacznie poprawić jej jakość i pomóc w uniknięciu niepotrzebnych kłopotów na lotnisku czy w stresowej sytuacji. Oto lista kilku przydatnych akcesoriów dla zapalonych podróżników! 

Przenośna waga

Ten niewielki gadżet może oszczędzać w podróży wiele stresu, czasu i kłopotu na lotnisku. Przenośny przyrząd do ważenia bagażu powinien być nieodłącznym elementem wyposażenia każdego, kto porusza się po świecie samolotem. Większość osób podróżujących budżetowo decyduje się na wykupienie bagażu podręcznego, w którego ramach walizka kabinowa może ważyć maksymalnie 10 kilogramów. Często zdarza się tak, że podróżni nie są pewni, czy ich walizka mieści się w tym zakresie. Przenośna waga pomoże to ocenić już na etapie pakowania się w hotelu i ewentualnie ułatwi podjęcie decyzji o dokupieniu dodatkowego bagażu. Co więcej, taki sprzęt pozwala oszczędzić pieniądze, gdyż lotniskowe wagi często są dodatkowe płatne.

Poduszka podróżna

Istotnym aspektem każdej podróży jest wygoda podczas przemieszczania się między lokalizacjami. Czasem podróże – szczególnie te lotnicze – mogą trwać nawet kilkanaście godzin, dlatego warto zadbać o swój komfort. W tym celu należy wyposażyć się w poduszkę podróżną. Optymalnym rozwiązaniem jest poduszka w kształcie rogala, która ułatwia ułożenie się do snu w czasie lotu czy jazdy samochodem. Przydatna może się również okazać poduszka dmuchana, która w podręcznym bagażu zajmuje mało miejsca, a po rozłożeniu i nadmuchaniu jest duża, miękka i bardzo wygodna, zarówno jako podpórka pod głowę, jak i dodatkowa warstwa siedziska.

Holder na dokumenty

Przydatnym gadżetem podróżniczym jest także holder na dokumenty. Po pierwsze pozwala zebrać w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dokumenty, takie jak dowód osobisty, legitymację studencką, karty płatnicze czy karty na transport miejski. Znajdzie się w nich również miejsca na bilety czy dodatkowe kserokopie i wydruki, w tym między innymi paszportu covidowego. Drugą zaletą tego typu wyposażenia jest zmniejszenie ryzyka kradzieży. W przypadku kradzieży portfela giną nam jedyne pieniądze. Złodzieje raczej nie sięgają po tego typu holdery na dokumenty, bo nie trzyma się tam gotówki. Jeśli zginie nam portfel, wciąż mamy przy sobie dokumenty niezbędne do zgłoszenia kradzieży i realizowania dalszej podróży.

Adapter do gniazdka

Przydatny może się także okazać adapter do gniazdka. Zdarza się, że przed podróżą sprawdzimy wszystkie niezbędne informacje dotyczące transportu, waluty, atrakcji turystycznych, placówek kontaktowych, najważniejszych zasad bezpieczeństwa oraz obowiązujących obostrzeń pandemicznych, ale zapomnimy się upewnić, że nasze domowe wejście do gniazdka jest takie samo. Z tego powodu warto za kilkanaście złotych wyposażyć się w uniwersalny adapter do gniazdka elektrycznego, który pozwoli naładować elektronikę w dowolnym miejscu na świecie.

(fot.pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*